Dag allemaal,
Mijn 304 S Cabrio (juli 1973) heeft nog geen expansievaatje. Radiateur, kachelradiateur + dop, waterpomp, vriesstop en diverse slangen zijn inmiddels vervangen, maar ik blijf een nogal vervelend probleem houden.
Na een rit spuugt de radiateur overvloedige koelvloeistof op straat via het overloopslangetje. Niet heel veel, maar wel genoeg dat iedereen me erop attent maakt. Een mooi groen plasje. Helaas nogal milieu onvriendelijk en niet echt sympathiek op een mooie franse camping. Die vlekken zie je naar een paar dagen nog op een oprit liggen.
Het systeem zit niet te vol, ik laat hem vaak spugen tot ik een paar centimeter lamellen in de radiateur droog kan zien liggen. Zelfs dan spuugt hij nog als ik de motor uitzet. Het koelen gaat zelfs dan overigens nog prima, ik heb geen enkele last van oververhitting. Fan werkt prima.
Auto is gekocht en in onderhoud bij Jaap van den Broek uit Nieuwleusen, en die zweert bij echte koelvloeistof. Het instructieboekje spreekt liever van water met antivries. Verder heeft hij geen verklaring voor het overtollig spugen.
Aan jullie de volgende vraagjes:
*Kan het zijn dat het gebruik van koelvloeistof i.p.v water de oorzaak van het probleem is. Raden iemand mij het gebruik van water (zoals in instructieboekje) aan? Zo ja, gewoon water? Koelt koelvloeistof echt beter dan water met antivries?
*Kan het zijn dat ik een verkeerde radiateurdop heb gekocht ofzo? Pas precies en is nagelnieuw... Moet volgens instructieboekje 4 PSI zijn, maar kan dit op de dop niet vinden.
Bedankt voor jullie reacties!
Crispijn
uit Utrecht